یاران و حامیان قالیباف را بشناسید.

سیاسیون و نمایندگان مجلس: عماد افروغ، طلایی نیک، عوض حیدرپور شهرضایی، نادر قاضی‌پور، عزیز اکبریان، محمدعلی عبداله‌زاده، هادی شوشتری، هادی قوامی، نبی‌اله احمدی،‌ شهباز حسن پور بیگلری، حسن تامینی لیچایی، مقداد نجف‌نژاد، کمال علیپور، میرقسمت موسوی اصل، مهرداد بائوج لاهوتی، غلامرضا اسداللهی، موید حسینی‌صدر، روح‌اله بیگی نیلانلو،محمد صالح جوکار، محمد دامادی، محمدرضا رضائی‌کوچی، امیر خجسته، محمود نگهبان‌سلامی، حسین محمدزاده، محسن علیمردانی، سیداحمدرضا دستغیب، محمدحسن دوگانی آغچغلو، حامد قادرمزی، فرج‌اله عارفی، صفر نعیمی‌زر، عزت‌اله یوسفیان ملا، محمد دامادی، حجت الاسلام علیرضا سلیمی، قاسم عزیزی، عباس صلاحی، منصور آرامی، علی نعمت چهاردولی، محمد حسن‌نژاد، موسوی، محمد فیروزی، احمد شوهانی، حسین گروسی، محمدعلی عبداله‌زاده، جواد هروی.

دیگران: جمعی از جانبازان قطع نخاع آسایشگاه جانبازان شهدا، عبدالرضا هلالی، روح‌اله بهمنی، سردار قاسم سلیمانی، حمایت بیش از 2000 نفر از خانواده های شاهد و ایثارگر از قالیباف، جمع کثیری از هموطنان ایرانی مقیم خارج از کشور با صدور بیانیه مشترکی حمایت خود را از کاندیداتوری دکتر محمد باقر قالیباف در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کردند.

 

از قالیباف چه می‌گویند:

آیت‌اله‌العظمی جوادی آملی: اقداماتی که در شهر تهران و شهرداری انجام داده‌اید، بسیار مسرت‌بخش است. اگر کسی شهری فکر کند او همیشه شهردار خواهد بود، اما اگر کسی شهر را الگوی کشور بداند و آن را به شکلی بسازد که نمونه کشور باشد آن وقت اگر ۱۰میلیون جمعیت شدند ۷۰میلیون نفر باز هم کارآمدند. چون مردم نمونه مملکت‌اند. باید کار را به آنها بسپارند و نظارت کنند و آنها کارشان را خودشان انجام دهند، مردم می‌توانند این کار را انجام دهند. تحریم‌ها هم هیچ اثری ندارد.

آیت‌اله‌العظمی مکارم شیرازی: آنچه را دکتر قالیباف انجام داده تبلیغ غیرمستقیم نظام و اسلام می‌دانم؛ هنگامی‌که افراد خارجی به تهران می‌آیند، با دیدن این موفقیت‌ها می‌فهمند اسلام برای زندگی سالم مردم برنامه دارد. ایشان را مدیر موفقی می‌دانم. هم در حوزه فعالیت‌های عمرانی و آبادانی و هم در حوزه فعالیت‌های فرهنگی کارهای بسیار خوبی انجام شده است؛ البته انسان نباید نسبت به موفقیت‌های خود قانع شود، بلکه باید رشد و موفقیت تداوم داشته باشد.

آیت‌اله‌العظمی نوری همدانی: آنچه شما انجام داده‌اید و کارهایی که کرده‌اید، نام آن را جز حماسه چیزی دیگری نمی‌توان گذاشت. آنچه انجام شده با توجه به گستردگی کارها و ویژگی‌هایی همانند شجاعت، قدرت و مدیریت که شما دارید، افتاده است. این اقدامات با تمام ابعاد به دنیا نشان می‌دهد که در نظام اسلامی ایران، افرادی هستند که توانایی اثرگذاری در همه حوزه‌ها را دارند. صدا و سیما و رسانه‌ها باید این اقدامات را برای مردم نشان دهند و آن را با گذشته مقایسه کنند تا مشخص شود در گذشته تهران چگونه بوده است و امروز چگونه است؟

آیت‌اله حسن ممدوحی: ابراز رضایت علمای قم از شهردار تهران به دلیل اقداماتی است که از قالیباف دیده‌اند. قالیباف انسانی مدبر، مدیر و دارای تجربه خیلی خوب در مدیریت است و تاکنون در هر عرصه‌ای که حضور داشته، موفق بوده است. تجربه خود من از قالیباف این است که ایشان در هر کجا که مشغول به فعالیت بوده‌اند، موفق بودند و انشاله برای همه برنامه‌هایی که مد نظر دارند نیز موفق باشند. نظام مدیریتی شهردار تهران نظام مدیریتی مفیدی است و انشاله در همه عرصه‌ها می‌تواند باعث موفقیت و رضایت باشد.

آیت‌اله مهدوی‌کنی: اقدامات شهرداری بسیار خوب است و از خدماتی که دکتر قالیباف در تهران انجام می‌دهد تقدیر می‌کنم. به عنوان یک طلبه آن چیزی را می‌توانم تقدیر کنم که در مسیر و جهت باشد و در مسیر فرهنگ انقلابی و اسلامی که این همه برایش خون ریخته شده قرار داشته باشد. امیدوارم خدا ما را یاری دهد که تا پایان عمر ثابت قدم باشیم؛ که هر خدمتی که انجام دهیم، خدا ثواب و جزای آن را خواهد داد. من همت دکتر قالیباف را بلند می‌دانم. همت بلند دار که مردان روزگار از همت بلند به جایی رسیده‌اند.

حجت‌الاسلام تقوی، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه: شهردار تهران با احداث مساجد در پایتخت سر خیر این اقدامات مطلوب شده است. ایشان طی چند سال اخیر که شهردار پایتخت هستند بسیار زحمت کشیدند و اقدامات مطلوب گسترده‌ای در شهر به انجام رساندند. مهم است در تهران شهرسازی اسلامی به انجام رسد. امروز ما در پایتخت شاهد ساختمان‌هایی هستیم که سر به فلک رسیده اما ظاهرش با معماری ایرانی اسلامی مطابقت ندارد. شهر اسلامی یک محور مرکزی دارد که آن همان مسجد است.

آیت‌اله مقتدایی، مدیر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه: امروز وقتی از تهران می‌گذریم تغییرات را در شهر کاملا احساس می‌کنیم. در تهران هم کار فراوان انجام می‌شود و هم کارها با سلیقه و مناسب صورت می‌گیرد، از همین جهت همیشه شهردار تهران را دعا می‌کنیم. کارهایی که شهرداری تهران انجام می‌دهد عام‌المنفعه است و محبوب‌ترین فرد نزد خدا کسی است که نفعش بیشتر به دیگران برسد و شما کارهای عام‌المنفعه بسیاری دارید. اینها اعمال نیک و ماندگاری است که در کارنامه انسان می‌ماند و همیشه نامه عمل انسان را باز نگاه می‌دارد.

آیت‌اله‌العظمی سبحانی: مسئولان فقط مسئول انسان‌ها نیستند بلکه مسئول جانداران و بقعه‌هایی که دراختیار مردم است نیز هستند، دایره مسئولیت محدوده به انسان‌ها نیست و آنچه از فعالیت‌های شهرداری تهران در این زمینه روبه‌رشد باشد جای خوشحالی است و قطعا این موفقیت باعث افتخار نظام است. زمانی که شما مسئولیت شهرداری تهران را بر عهده گرفتید تغییرات در شهر کاملا محسوس است و باعث خیر بسیار بودید و این‌ها به خاطر فطرتی است که دارید. زحمات شما و سایر همکارانتان در شهرداری تهران مورد قبول خداوند بوده و هست.

آیت‌اله‌العظمی علوی گرگانی: آنچه ما مطلع هستیم و از هر گروهی درباره فعالیت‌های شهرداری پرسیدیم، صحبت از تدبیر و خدمات چشمگیر است. تهران را نمی‌توان با شهری که قبلا بود مقایسه کرد چون طرح جامعی نداشت، ‌راه‌ها درست نبود و مشکلات بسیاری پیش پای مردم بود، ‌اما از حسن تدبیر مسئولان شهرداری، ‌خوشبختانه تهران چهره جدیدی به خود گرفته و این تغییرات تاثیر زیادی در پیشبرد کارهای کشور و اقتصاد کشور و غیره دارد. شاید خیلی‌ها این فعالیت‌هایی را که شما انجام داده‌اید انجام می‌دهند اما ممکن است در راه خدا نباشد.

آیت الله العظمی وحید خراسانی: هر مسئولی که به کاری مشغول است باید نسبت به آن کار اشراف داشته باشد، شهردار یعنی دارنده شهر و خواه ناخواه جنبه صاحب شهر را دارد، شهر یعنی مجمع اجتماع بشر، ‌یعنی مجموعه انسان‌ها که انسان‌ها از جوهر عقل گرفته شده که این جوهر اساس انسانیت است؛ ‌در این صورت شهردار که مقام سیطره در شهر را دارد به عنوان صاحب شهر است و تمام افراد عائله او محسوب می‌شوند. خوشبختانه از زمانی که شما مسئولیت شهرداری تهران را بر عهده گرفتید تغییرات بسیاری در شهر به وجود آمده است.

آیت‌اله‌العظمی لطف‌اله صافی گلپایگانی: اداره تهران با این وسعت هرچه زیباتر باشد ترویج دین و اسلام و قرآن است. آنچه که توسط شهرداری اتفاق افتاده باعث افتخار برای ما و برای کسانی است که آن را انجام داده‌اند. آن که برای خدمت به مردم محروم و مظلوم قدم بردارد اجرش بیش از آن است که در تصور بیاید. کارهایی که شما انجام داده‌اید کثیرالجوانب و باعث شوکت است. مردم ما بسیار فهمیده هستند و زحماتی را که شما می‌کشید درک کرده و خدمات شما را از دیگران تمیز می‌دهند و این بهترین توفیق است برای شما.

آیت‌اله محمد یزدی: به حمداله شهردار تهران نشان داده به دور از بازی‌های سیاسی کار خود را در خط و مسیر صحیح و اصیل به خصوص در حوزه فرهنگی انجام می‌دهد و هیچکس نمی‌تواند این موضوع را انکار کند. تهران شهری است که جمعیت متحرک بسیاری دارد، این جمعیت متحرک وقتی تغییرات را می‌بیند و با گذشته قیاس می‌کند متوجه می‌شود که تغییرات بسیار چشمگیر بوده است. این تغییرات به خصوص در جنوب شهر تهران که مسیر تردد اینجانب هست کاملا محسوس بوده و قابل تقدیر است.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی: زحمات مجاهدانه شهرداری تهران در بازکردن مجاری سیل‌زده، مرمت خسارت‌های وارده به مترو و نجات جان شهروندان از کارهای برجسته‌ای بوده که در پرونده شهرداری ثبت شده است و یک مدال افتخار برای این مجموعه است. شما نشان دادید که دلسوز مردم هستید و شب و روز نشناختید، این کار یک پیروزی و مدال افتخار است که گوارایتان باد. سرمان را بیاندازیم پایین و خدمت کنیم و کاری به این و آن نداشته باشیم که چه می‌گویند. خدا بپسندد و قبول کند و این بنده‌های همیشه در صحنه ما را دعا کنند کافی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای: پروژه صدر-نیایش درتهران یکی از مصادیق بارز اقتدار و امنیت نظام به حساب می‌آید. یکی از دغدغه‌های مردم و گله‌مندی‌های آنها در هنگام ساخت پروژه‌های عمرانی این است که به موقع به پایان نمی‌رسند، برای نمونه اعلام می‌شود پروژه‌ای دو سال بعد به نتیجه می‌رسد اما این پروژه 20 سال به طول می‌انجامد. اما این اتفاق در مجموعه شهرداری جور دیگری است و همگی شاهدیم که پروژه عظیم صدر  نیایش خط بطلانی بر این مسئله کشیده و طبق اظهارات مهندسان پروژه در زمان‌بندی مشخصی به پیش می‌رود.

محمدعلی عبداله‌زاده، نماینده مجلس: محمدباقرقالیباف گزینه‌ای است که در عرصه‌های مختلفی کار کرده و با تجربه و آزموده شده است و همواره در خط انقلاب حرکت کرده و توان خود را چه در زمان جنگ و چه در زمان مدیریت خود ثابت کرده است. قالیباف در حفظ اصول انقلاب پا برجا بوده و از مدیریت اجرایی خوبی برخوردار است. وی می‌تواند مسیر توسعه کشور را ادامه دهد. نکات دیگری نیز در این باره حائز اهمیت است، برای اصل نظام حرمت قائل شدن، پرهیز از حواشی در مدیریت و پیگیری مشکلات مردم از ویژگی‌های قابل اعتنایی است که قالیباف دارد.

حسین گروسی، نماینده مجلس: کسی برای ریاست‌جمهوری مناسب است که از توان مدیریتی لازم برای بهبود وضعیت اقتصادی، سیاسی و مدیریتی کشور برخوردار باشد. وقتی می‌گویند کاندیدای ریاست‌جمهوری رجل سیاسی باشد یعنی باید در همه ابعاد مدیریتی و قانون‌گذاری از توانایی بالایی برخوردار باشد. محمد باقر قالیباف شهردار تهران فردی است که تاکنون در هر مسندی قرار گرفته آن را به خوبی اداره کرده است. قالیباف سابقه خوبی از خود برجا گذاشته و هم درمدیریت شهرداری و سایر سمت‌هایی که داشته تحول ایجاد کرده است.

غلامرضا اسداللهی، نماینده مجلس: مردم از شعار خسته شده‌اند و به دنبال مدیری کارآمد برای اداره کشور هستند. قالیباف به علت تعهدی که به کارش در شهرداری تهران دارد، خیلی وقت سفر به استان‌ها نداشته، اما با این حال مردم اقبال بسیار زیادی به او دارند. بسیاری از اقداماتی که قالیباف در شهرداری تهران انجام داد، مورد توجه مردم شهرهای کشور قرار گرفت و شهرداری‌ها از آن الگوبرداری کردند. بنابراین تغییراتی که از ثمره مدیریت قالیباف در پایتخت بود، در تمام کشور محسوس شد و از این بابت مردم دامنه تاثیرگذاری قالیباف را بسیار بالا می‌دانند.

نادر قاضی پور، نماینده مجلس: شهردار تهران به عنوان یکی از ایثارگران واقعی دوران دفاع مقدس است که در بعد از دفاع مقدس نیز درعرصه‌های خدمت‌رسانی به مردم و کشور حضور موثر و سابقه درخشانی دارد. مدیران شهری تهران هم در زمان جنگ فرماندهان لایقی بودند و هم امروز، همانند دوران مدیریتی گذشته، نهاد محل خدمتشان را به نهادی موثر در ترویج ارزش‌ها و خدمت به مردم تبدیل کرده‌اند. تهران امروز شهری ولایت‌مدار است که گوشه و کنار آن، بوی ارزش‌های انقلاب اسلامی و ودفاع مقدس می‌دهد.

علی‌اصغر یوسف‌نژاد، نماینده مجلس: شهر تهران، امروز در دوره‌ای پربار به لحاظ برخورداری از مدیریت شهری موفق و شهرداری کاردان، قرار دارد و کارکرد چنین مجموعه‌ای باعث بهبود کیفیت زندگی شهروندان و کاهش فاصله‌ها خواهد شد. امروز فاصله موجود بین نقاط محروم و برخوردار شهر به کمترین میزان خود رسیده است. در حالی که شمال شهر، همچنان در مسیر بهبود کیفیت زندگی حرکت می‌کند اما سرعت این حرکت در جنوب شهر، چندین برابر است و به وضوح می‌توان این سرعت بالا را حس کرد.

فاضل موسوی، نماینده مجلس: بوستان ولایت نمادی از کارهای بزرگ شهرداری است. اهمیت ساخت چنین پروژه‌هایی در شهری مثل تهران از آن جهت است که در نقاط جنوبی شهر رفع کمبود امکانات فرهنگی ضروری است. مدیریت شهری در شناخت نیازهای شهروندان و رفع آنها موفق بوده است. مسایل فرهنگی در مناطقی از تهران باعث ایجاد معضلات اجتماعی در این نقاط شده بود که مدیریت شهری با شناسایی این نیازها، اقدام به رفع آن کرده است. جنوب تهران با در نظر گرفتن اقدامات شهرداری در دوره فعلی در مسیر توسعه، شتاب سریع داشته است.

محمد کوثری، نماینده مجلس: بچه‌هایی جنگ اکثرا جوان بودند و به خوبی هم از پس این مسئولیت برآمدند به طوری که باعث شگفتی جهان شدند. اگر توانمندی و مدیریت آن زمان را بررسی کنیم باید گفت اکنون نتایجش را در عرصه‌های مختلف مدیریت کشور از جمله در شهرداری تهران به مدیریت آقای قالیباف و در جاهای دیگر به وضوح می بینیم. جوانانی که در آن شرایط سخت به دلیل تعهد و انگیزه‌ای که داشتند خم به ابرو نیاوردند امروز در عرصه‌های مدیریتی و کارهای تحقیقاتی به نتایج بسیار ارزنده‌ای دست یافتند.

حجت الاسلام شهاب مرادی: اگر بخواهم از دکتر قالیباف تعریف کنم حتما به روحیه جهادی ایشان اشاره می‌کنم. با چفیه تنها نمی‌توان روحیه جهادی به دست آورد. روحیه بسیجی را باید در کار دید، بسیجی را باید با کارنامه‌اش ارزیابی کرد. آقای قالیباف مردم از سیاسی بازی خسته‌اند. مردم از بگم‌بگم خسته شده‌اند، مردم کار می‌خواهند‏، حق مردم همین است. تنم می‌لرزد که وقتی یک نفر در تلویزیون می‌گوید که می‌خواهیم بنزین برای عید به مردم عیدی بدهیم. این نفت و بنزین مال مردم است.

پرویز پرستویی: باید بگویم که به آقای قالیباف ارادت دارم؛ البته وی کارهایی را در رابطه با رزمندگان انجام داده است که دوست ندارد مطرح شود. من قالیباف را زمانی شناختم که کتاب «بابانظر» را خواندم. بنده بعد از مطالعه آن کتاب فهمیدم که قالیباف در طول هشت سال دفاع مقدس در جبهه‌ها نیز شهردار بوده است. هر کسی که جرات داشته یک دقیقه در منطقه جنگی حضور داشته باشد جای تقدیر دارد چون خیلی‌ها هنوز هم نمی‌دانند که اهواز یا دزفول کجاست.

مسعود رایگان: یکی از وظایف شهرداری تامین خوراک معنوی و فرهنگی جامعه است و شهرداری تهران این وظیفه را به خوبی انجام می‌دهد. دکتر قالیباف را باید سردار فرهنگی خواند، از ایشان تقاضا دارم آن خنده زیبای همیشگی را برای همیشه برلبان خود داشته باشند، خنده ای که تصنعی نیست. شهردار تهران ارتباط مستقیم با جامعه هنری دارد و نمونه‌ای از اقدامات شایسته ایشان را در ساخت سینما آزادی دیدیم. ما باور نمی‌کردیم سینما آزادی ساخته شود و تصور می‌کردیم این هم وعده‌ای باشد مانند دیگر وعده‌ها.

داریوش ارجمند: پیشینیه حضور در جبهه، فرماندهی شما در نیروی هوایی سپاه، فرماندهی شما در نیروی انتظامی، تحصیلات شما تا مقطع دکترای جغرافیای سیاسی و خدمات فرهنگی شما که بر هیچ انسان صاحب اندیشه و سلامت روان پوشیده و پنهان نیست، تسلط شما به‌عنوان یکی از معدود مدیران کلان کشورم به زبان خارجی، سردمداری به جهت جهان‌بینی، جهان‌شناسی و بهتر از همه دیانت و دین‌داری شما،شما را به میدان مبارزه بر سر کلان‌ترین مدیریت کشورم می‌طلبد. آرزو دارم شما را در عرصه رقابت بر سرکلان‌ترین مدیریت این سرزمین مقدس ببینم.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی،نماینده ولی فقیه: آقای قالیباف‏، شما در هر پست و سمتی که بودید، وظایف خود را به خوبی انجام دادید، کسی که تهران را به این خوبی اداره کرده، حتما توانایی اداره کشور را دارد. ما امیداریم رئیس‌جمهوری نصیب مملکت شود که گذشته و حال او، وضعیت روشنی را به ما نشان دهد. یکی از دوستان می‌گفت آقای قالیباف تهران را به شکلی اداره کرده که تمام فعالیت مدیران قبلی- که موفقیت‌هایی نیز داشته‌اند‏ - به فراموشی سپرده شده‌. امیدواریم رئیس جمهوری انتخاب شود که این کشتی طوفان زده را به ساحل آرامش برساند.

ماموستا مجتهدی، نماینده کردستان در مجلس خبرگان: در تمام ادواری که موضوع انتخابات مطرح بوده، حتی در دوره‌ای که شما آقای قالیباف کاندیدای انتخابات نبودید، بسیاری از مردم عاشقانه پیگیر حضور شما در صحنه بودند تا به جنابعالی رای بدهند. من به شما تبریک می‌گویم که در دل همه‌جا دارید. مطمئن هستم که دل همه مردم کردستان با شماست و کردستانی‌ها رای خود را به نام قالیباف در صندوق خواهند انداخت. شما در هر جا که بودید فعال کار کردید و مردم شما را دوست دارند. انشاءاله شما رئیس جمهور می شوید.

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی: از دکتر قالیباف تشکر می‌کنم که انصافا همت خوبی برای حل مشکلات شهر تهران اعم از ترافیک، ساخت بزرگراه‌ها و تونل‌ها دارد که با سرعت بالا به انجام می‌رسد. امروز شاهدیم که در زمینه توسعه فضای سبز در غرب و شرق و نقاط مختلف شهر تهران تلاش خوبی انجام می‌دهند. مشکل آلودگی تهران به جایی رسیده است که باید علاج شود، اگر آقای قالیباف در تهران بتواند این مشکل را در زمان شهردار بودنش حل کند نام نیک دیگری از خود به جای خواهد گذاشت.

شجاعی‌کیاسری، سخنگوی فراکسیون رهروان ولایت: تخریب‌های رسانه‌ای علیه نیروهای جهادی و کارآمد نظام همچون دکتر محمدباقر قالیباف در راستای سست ‌کردن آرمان‌های انقلاب است. متقابلا این نوع موضع‌گیری‌ها باید مردم را نسبت به شناخت نیروهای انقلابی و یاران ولی فقیه حساس‌تر کند. بر هیچ کس پوشیده نیست که حساسیت دشمنان ما بر نیروهای اثرگذار جمهوری اسلامی ایران است و این حساسیت‌ها و تخریب‌ها نیز برای اولین بار رخ نداده است. مردم باید بدانند که دکتر قالیباف جزو نیروهای تاثیرگذاری هستند که دشمن از وجود آنان احساس نگرانی می‌کند.

بائوج لاهوتی، عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس: طبیعی است که آقای قالیباف به دلیل خدمات زیادی که در طول این سال‌ها به انقلاب و مردم کرده است در تیرس رسانه‌هایی مانند بی‌بی‌سی قرار بگیرد، چرا که آنان به خوبی نسبت به محبوبیت و مشروعیت وی در میان مردم آگاهی دارند. تا زمانی که نیروهای انقلابی و خالص مثل دکتر قالیباف در صحنه کشور حضور دارند، تخریب‌ها چه در عرصه خارجی و چه در داخل، علیه آنان وجود دارد. رسانه‌های تخریب‌گر به دلیل آنکه مانند طبل تو خالی هستند دست به چنین اقدامات ناپسندی می‌زنند.

حسین کنعانی‌مقدم ،دبیر کل حزب سبز مردم: اصولگرایان تنها بر مبنای گفتمان‌ها می‌توانند بهترین را انتخاب کنند. در این رابطه آنچه که از نظرسنجی‌ها برمی آید آقای قالیباف با اختلاف فاحشی نسبت به دیگران در صدر است. بنابراین اگر بحث رای آوری و مردمی بودن مطرح باشد در شرایط فعلی آقای قالیباف می‌تواند بهترین گزینه باشد.اشتباه استراتژیک اصولگرایان زمانی خواهد بود که فرد ضعیفی را که شاید توان اجرایی لازم برای اداره کشور نداشته باشد انتخاب کنند؛ چرا که به نظرم کشور دیگر ظرفیت قبول تیم ضعیف را نخواهد داشت.

کمال الدین پیرموذن، نماینده اردبیل در مجلس: روح مدیریت با نشاط ملی در دکتر قالیباف نهفته و با برنامه جامع عملگرای ایشان که از دیدگاه اقتصادی- صنعتی تحول‌گرای وی ریشه گرفته است دو بال پرواز موفقیت‌آمیز بلند وی به پاستور را رقم خواهد زد. برنامه‌های مدون وی، قابل فهم، واقع بینانع و جامع گرا و پاسخگوی انتظارات عموم مردم است. اصلی‌ترین هدف و برنامه دکتر قالیباف، توسعه اقتصادی است. امیدوارم همه آحاد ملت که دل در گرو توسعه همه‌جانبه کشور و تعالی ایرانیان دارند به یاری ایشان بشتابند.

محمدعلی پورمختار،رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس: کاندیدایی که بر اساس سوابق و برنامه‌های خود بتواند یک الگوی کارآمدی را ارائه دهد راحت‌تر می‌تواند از دل جریان خاکستری رای جمع کند، از سوی دیگر اصولگرایان با ارزیابی دقیق اوضاع سایر رقبا باید گزینه‌ای را انتخاب کنند که میزای رای آوری بالایی نسبت به دیگر کاندیداها داشته باشد که این امر با بررسی نتایج نظرسنجی‌ها قابل درک است.آقای قالیباف در طول چند ماه گذشته جایگاه بسیاری مناسبی نسبت به دیگر کاندیداها داشته و اکنون نیز به نظر می رسد که بهترین گزینه برای نمایندگی طیف اصولگرایان است.

شهباز حسن‌پور، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: در دوره بعدی ریاست‌جمهوری نباید به دنبال چهره‌ای برویم که تنها در یک بعد موفقیت داشته است، بلکه در این دوره از انتخابات به نیرویی نیاز داریم که با توجه به شرایط خاص نظام بین‌المللی و تحریم‌های یک جانبه علیه جمهوری اسلامی، دیدگاهی کلان نگر داشته باشد. آقای قالیباف به عنوان یکی از مدیران موفق کشور در طول دوران تصدی شهرداری تهران اقدامات بسیار ارزنده انجام داده است و شاهد تحول چشمگیری در شهر تهران هستیم. حضور قالیباف در شهرستان‌ها با استقبال بسیاری از مردم روبرو شده است.

سیدموید حسینی‌صدر،عضو فراکسیون اصولگرایان: فردی که سکان ریاست‌جمهوری را در آینده به دست می‌گیرد، کار سختی در پیشرو دارد، فردی که روحیه جهادی، مدیریت کارآمد و تجربه کافی و لازم در این زمینه نداشته نباشد، نمی‌تواند تغییر در وضعیت کشور ایجاد کند. هر اندازه که کاندیدایی در نظرسنجی‌ها رتبه بالاتری را کسب کند مشخص است که از مقبولیت و مشروعیت بیشتر در میان مردم برخوردار است. در این دوره نیز نتایج نشان می‌دهد که آقای قالیباف در صدر است و این موضوع به دلیل سوابق وی در خدمت به مردم و انقلاب اسلامی است.

کوروش زارعی، بازیگر سینما و کارگردان تئاتر: دکتر قالیباف جوانی‌اش را وقف خدمت به نظام و انقلاب اسلامی کرده است. قبل از انقلاب وقتی دانش‌آموز بود در خدمت نهضت بود، دوران جوانی که بهترین دوران زندگی یک فرد محسوب می‌شود را برای دفاع از سرزمین اسلامی انتخاب کرد و این شایستگی را داشته که به درجه فرماندهی برسد. آقای قالیباف مدیری عملگرا است و هر جایی که کار کرده منشاء خیر و برکت بوده و تحول ایجاد کرده است. ایشان به دنبال پیشرفت، عدالت و توسعه است و تمام تلاش خود را می‌کند که تحول ایجاد کند.

هوشنگ مرادی کرمانی-نویسنده: اتفاق‌های خوبی در چند سال گذشته در تهران رخ داده که نشان می‌دهد دکتر قالیباف همان‌قدر که به فکر اوضاع اجتماعی و خدماتی شهر است، به مقوله فرهنگ هم توجه ویژه دارد. امیدوارم آقای قالیباف در هر سمت و جایگاهی که قرار می‌گیرند همواره دغدغه فرهنگ و ادب داشته باشد‏ و در این زمینه موفق عمل کنند.

آیت‌اله شیخ‌علی خاتمی، امام جمعه زنجان: حضرتعالی از همان روزهای اول به عنوان سرباز ولایت در محضر معمار کبیر انقلاب در دوران دفاع مقدس حضور داشتید. همچنین در عرصه‌های مختلف مدیریتی توانستید به صورت صادقانه به این کشور و ملت خدمت کنید. آرزو ما این است که با وجود مردمانی خوب و مسئولانی دلسوز، منویات ولی امر مسلمین در خصوص حماسه سیاسی محقق شود. برای حضرتعالی آرزوی موفقیت دارم. انشاءاله کارنامه درخشان خدمت شما با خیر و خوبی همراه شود و در رأس آن رضایت پروردگار متعال را به همراه داشته باشد.

آیت‌اله سیدیحیی جعفری، امام جمعه کرمان: ما اکثر ویژگی‌های اصلح را در شما می‌بینیم؛ شما دارای استعداد بالا بوده، برادر شهید

/ 0 نظر / 25 بازدید