حمایت ویژه از کانون های فرهنگی هنری مصلی

حجت الاسلام بهروز ثنایی، کارشناس قرآنی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان شرقی، در نشستی که با هدف بررسی مسائل و مشکلات فرهنگی شهرستان هوراند و روند افزایش کانون های فرهنگی و هنری مساجد آن شهرستان و بررسی مشکلات کانون مصلی اهر برگزار شد، با اشاره به تاریخچه تاسیس کانون های فرهنگی وهنری مساجد گفت: طبق برنامه ۵ ساله چهارم، وزارت ارشاد موظف است در ۲۵ درصد مساجد، کانون فرهنگی ایجاد کند و هر کانونی که در شهرستان ایجاد می شود، حمایت های مالی و تجهیزاتی از جمله 11 میلیون ریال سرانه اولیه،2 عدد قفسه و 500 جلد کتاب و در صورت اجرای طرح تلاوت نور 25 جلد قرآن و2 جلد تفسیر همراه واگذار می گردد.

 

وی افزود: کانون ها بعد از تاسیس، می توانند از خرید تجهیزات مورد نیاز بصورت مشارکتی بهره مند شوند و در طول سال هم با واریز سه مرحله سرانه، حمایت های لازم از هر کانون انجام می گیرد.

 

کارشناس قرآنی دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به تفاهم نامه امضا شده بین شورای سیاست گذاری ائمه جمعه و وزارت ارشاد گفت: کانون های فرهنگی هنری مصلی در سراسر کشور در جهت کمک رسانی به پرورش امورات فرهنگی و جذب جوانان در مصلی ها ایجاد شده است.

 

وی افزود: کانون های فرهنگی هنری مصلی ها به عنوان کانون های ویژه هستند و در اعطای تجهیزات و اعتبارات با کانون های عادی تفاوت دارند.

 

حجت الاسلام ثنائی مصلی شهر را به عنوان مرکز ثقل فرهنگی مذهبی شهرستان برشمرد و از همکاری بیش از پیش دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان با مصلی ها خبر داد.

 

پایان پیام/

منبع:dkm-az.ir دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی ۱ بهمن ۱۳۹۳ ۱۶:۱۲

/ 0 نظر / 36 بازدید