وبلاگicon

قالب وبلاگ

زندگینامه دکتر غلامرضا اسدالهی - کانون باخرز کانون فرهنگی هنری پیروان ولایت شهرستان باخرز
 
 
 
زندگینامه دکتر غلامرضا اسدالهی
 به نام خدا
 
غلامرضااسداللهی فرزاند حبیب الله درفروردین 1346 به دنیاآمدزادگاه اوروستای قلعه نوعلیا باخرز از توابع شهرستان تایباداست.
 پدرومادروی هردو سواد قرآنی داشتند.شغل پدرش کشاورزی و دامداری بود.
غلامرضادوران کودکی خود را در روستا گذراند. خواندن و نوشتن را از مکتب خانه آموخت ، پس از اینکه روستای قلعه نو معلم و مدرسه رادر آن مقطع به خود دید او نیز در کنار بچه های روستا در کلاس درس نشست . ملائی و حیدری دو معلمی هستند که چراغ تحصیل را در روستای آنها در این زمان روشن کردند و هنوزکه هنوز است کام غلامرضااسدللهی وهمشاگردیها او از زمزمه های محبت آمیز آن دو عزیر شیرین و رابطه دوستی بین آنها همچنان بر دوام و برقرار است.
 

کلاس چهارم ابتدایی بود که انقلاب اسلامی برپاشدو مدرسه ها تعطیل.  اسداللهی اولین مطالب راجع به امام خمینی (ره) را از زبان حسنی آموزگار کلاس چهارم شنیده بود و پس از تعطیلی مدارس نیز با حضوردر مساجد و مراسم راهپیمایی با موضوع انقلاب بیشتر آشنا شد همین آشنایی و توجه ، تفکر بعدی او را رقم زد . وی دوره راهنمایی را در روستا به اتمام رساند وسپس به مشهد آمد و به همراه برادرش که دانشجو بود به تحصیل خود ادامه داد یک سال بعدبه تربت جام رفت و در دبیرستانهای شهید مطهری وآیت الله طالقانی   تربت جام ادامه تحصیل داد و دیپلم گرفت . همان سال در کنکوردانشگاههای تهران ، امام صادق (ع)،علوم اسلامی رضوی مشهد شرکت کرد و با رتبه زیر 100 در همه آن مراکز قبول شد اما علاقه او به شغل قضاء او را به دانشکده علوم قضایی کشاند و در 1367 شمسی ضمن تحصیل به استخدام قوه قضاییه در آمد. وی پس از اتمام دوره کارشناسی سمت های قضایی دادیاری ، دادرسی ، ریاست دادگاه شهرستان ، استان مدیریت کل بازرسی استان های مختلف کشور و همچنین مدیر کل بازرسی امور ویژه سازمان بازرسی کل کشور را بر عهده گرفت و هم اکنون در حوزه ریاست قوه قضاییه دبیر هیات مرکزی نظارت بر حفظ حقوق شهروندی است .
اسداللهی در ضمن خدمت به تحصیلات خود نیز ادامه داد و در دو رشته ی مدیریت دولتی و حقوق عمومی ، موفق به دریافت کارشناسی ارشد شد . رتبه ممتازش در دوره کارشناسی ارشد زمینه ادامه تحصیل او را در مقطع دکتری نیز فراهم کرده است .
غلامرضا اسداللهی با تفکر بسیجی و روحیه ای انقلابی بزرگ شده است و از همان دوران تحصیل در مقطع راهنمایی با بسیج محل ارتباط فعال داشت و در دوره دبیرستان جزء شورای مرکزی بسیج بود و در سال 1366 در مناطق غرب و جنوب کشور به عنوان بسیجی در جبهه های دفاع مقدس حضوری داوطلبانه داشت. با اینکه سربلندی ملت ایران و سر افزاری جوانان این مرز و بوم از آرزوهای اوست اما پیشرفت زادگاهش را دغدغه اصلی خود می داند .


| [ کلمات کلیدی ] : زندگینامه دکتر غلامرضا اسدالهی، دکتر غلامرضا اسدالهی، غلامرضا اسدالهی، غلامرضا اسدالهی در باخرز
ن : مصطفی خیرخواه
ت : ۱۳٩۱/٦/۱٠
 
 
 
 
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.